Με κεντρικό σύνθημα «Η φωτιά έχει δύναμη - Μην την υποτιμάς», το Υπουργείο Κλιματικής Κρίσης και Πολιτικής Προστασίας και το Πυροσβεστικό Σώμα έχουν δημιουργήσει ένα νέο ενημερωτικό τηλεοπτικό σποτ με οδηγίες πρόληψης και προστασίας ώστε να θωρακίσουν οι πολίτες το σπίτι τους έναντι πυρκαγιάς, κατά τους κρίσιμους μήνες Μάιο και Ιούνιο.

Ενημερωτικό TV σποτ: Οδηγίες πρόληψης για να θωρακίσουμε το σπίτι μας έναντι πυρκαγιάς

Αντιπυρική - Ενημερωτικό Ρ/Φ σποτ: Οδηγίες πρόληψης για να θωρακίσουμε το σπίτι μας έναντι πυρκαγιάς