Ο Δήμος Ηράκλειας Νομού Σερρών ανακοινώνει τη διεξαγωγή δημόσιας Διαβούλευσης για το έργο με τίτλο: «Ηλεκτρονική Δημοτική Διακυβέρνηση Δήμου Αμφίπολης», το οποίο έχει ενταχθεί στο «ΕΠ Ψηφιακή Σύγκλιση 2007 - 2013», με την υπ' αριθ. πρωτ. 154.800/ΨΣ4677-Α2/23.09.11 1η Τροποποίηση Απόφασης του Ειδικού Γραμματέα Ψηφιακού Σχεδιασμού (κωδικός ΟΠΣ έργου: 327673 και κωδικός υποέργου 1), από 23/02/2012 έως 08/03/2012.

Σύντομη Περιγραφή Φυσικού Αντικειμένου

Το έργο αφορά στην ανάπτυξη ενός Πληροφοριακού Συστήματος Ηλεκτρονικής Δημοκρατίας του Δήμου Αμφίπολης μέσω του οποίου οι πολίτες θα συμμετέχουν στη διαχείριση των τοπικών δημόσιων υποθέσεων εκφράζοντας τις απόψεις και τις ανάγκες τους ενώ θα δίνεται παράλληλα η δυνατότητα στο Δήμο να δημοσιοποιεί τις αποφάσεις και το έργο του και να (αυτο)αξιολογεί τη λειτουργία του μηχανισμού αντιμετώπισης των προβλημάτων και απαιτήσεων των πολιτών. Επιπλέον, το σύστημα θα συγκεντρώνει, απεικονίζει και διαχειρίζεται πληροφορίες και δεδομένα του Δήμου που αφορούν σε άτομα με αναπηρία ενώ θα παρέχει ψηφιακές υπηρεσίες που θα διευκολύνουν την εξυπηρέτησή τους από τις υπηρεσίες του Δήμου, την μετακίνησή τους, την αναζήτηση εργασίας αλλά και την ανάδειξη προβλημάτων της καθημερινότητάς τους.

Το έργο έχει ενταχθεί στην Πρόσκληση 20.1. του «ΕΠ Ψηφιακή Σύγκλιση 2007 - 2013» (κωδικός ΟΠΣ έργου: 327673). Φορέας υλοποίησης του έργου είναι ο Δήμος Ηράκλειας και Φορέας λειτουργίας του έργου είναι ο Δήμος Αμφίπολης.

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ
Π/Υ (Με ΦΠΑ 23%): 150.000,00 €
Π/Υ (Χωρίς ΦΠΑ): 121.951,22 €.
Χρηματοδότηση: ΕΤΠΑ

ΧΡΟΝΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ
Ημερομηνία Έναρξης Διαβούλευσης: 23/02/2012
Ημερομηνία Λήξης Διαβούλευσης: 08/03/2012

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ
Υπεύθυνος επικοινωνίας: ΓΟΥΣΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
Ταχυδρομική Διεύθυνση: ΠΛ. ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ 2, ΗΡΑΚΛΕΙΑ ΣΕΡΡΩΝ, ΤΚ 62400
Αριθμός Fax: 2325 3 50159
Αριθμός Τηλεφώνου: 2325 3 50109

ΠΡΟΣΟΧΗ: Παρακαλούμε οι προτάσεις - παρατηρήσεις όπως υποβληθούν ΜΟΝΟ με email στην ηλεκτρονική διεύθυνση This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .

Οι ενδιαφερόμενοι για συμμετοχή στη δημόσια διαβούλευση παρακαλούνται όπως αποστέλουν ηλεκτρονικό μήνυμα στη διεύθυνση This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , προκειμένου να τους αποσταλούν τα σχετικά αρχεία και οι οδηγίες υποβολής προτάσεων - σχολίων.
Στο μήνυμα πρέπει αν αναφέρονται:
α. Τίτλος Φορέα / Οργανισμού / Εταιρίας που αντιπροσωπεύεται (αν ισχύει)
β. Ταχ. Διεύθυνση Φορέα / Οργανισμού / Εταιρίας που αντιπροσωπεύεται (αν ισχύει)
γ. Πλήρες όνομα αποστολέα
δ. Ιδιότητα αποστολέα
ε. Θέση του αποστολέα στον αντιπροσωπευόμενο Φορέα / Οργανισμό / Εταιρία (αν ισχύει)
στ. Αριθμός Τηλεφώνου
ζ. Αριθμός Fax (αν υπάρχει)
η. Διεύθυνση E-mail επικοινωνίας (εάν είναι διαφορετική από αυτή του αποστολέα του μηνύματος)